Komplexný a systematický prístup vedie k zdravej, sebavedomej a silnej žene.

Fyzio program počas tehotenstva:

Program, ktorý je primárne zameraný na fyzickú, psychickú aj technickú prípravu ženy počas tehotenstva, na pôrod a popôrodné obdobie.

Fyzio program po pôrode:

Program, ktorý je primárne zameraný na nápravu diastázy, posilnenie svalov panvového dna a reaktiváciu celého, ženského jadra po pôrode.

Programy sú spojením poznatkov a princípov z oblasti medicíny, fyzioterapie, psychológie a doplnené o cviky funkčného, posturálneho, stabilizačného a kondičného tréningu.

Zameriavame sa aj na prácu a prevenciu ženského zdravia pred plánovaným tehotenstvom, v klimaktériu, menopauze, či po gyn. operáciách operáciách, úrazoch, či dysfunkciách svalov panvového dna - vrátane inkontinencie.

PREVENCIA

Zdravá žena, alebo žena plánujúca tehotenstvo

Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

KLIMAKTÉRIUM

Zdravá a sebavedomá žena aj po 50tke

Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

MUŽI

Problémy s diastázou a p. dnom sa týkajú aj mužov

Trošku teórie:

Naša stabilizácia chrbtice (jadra) sa pripisuje svalovému komplexu nazývanému: ​Hĺbkový stabilizačný systém chrbtice (HSS).

Termín CORE​ tradične označuje aktívnu zložku stabilizačného systému vrátane hlbokých svalov, ktoré poskytujú segmentovú stabilitu (napr. Transversus abdominis, bedrový multifidus) a / alebo povrchových svalov (napr. Konečník, abdominis, erector spinae), ktoré umožňujú pohyb trupu a tiež pomáhajú pri stabilite pri fyzicky náročnejších úlohách. Pri správnej stabilizačnej činnosti sa nejedná o prácu iba jedného svalu, ale celého reťazca svalov.

Jadro (core) tvoria:

  • multifidi (hlboké svaly chrbta)
  • bránica
  • brušná stena (Transversus abdominis)
  • panvové dno

Keď sa tieto svaly (posturálne stabilizátory) pred pohybom automaticky aktivujú, vytvorí sa stabilná základňa = stabilita jadra/ core.

DIASTÁZA priamych brušných svalov najčastejšie vzniká v období tehotenstva, kedy dôsledkom vnútorného tlaku dochádza k roztiahnutiu a oslabeniu brušnej steny. 

DiagnostikaPoznáme aj vrodené formy, alebo získané aj následkom rýchleho nárastu hmotnosti, nesprávneho životného štýlu a nevhodne zvolenej formy cvičenia u žien, mužov aj detí.

Spôsobuje bolesti chrbtice, zlé trávenie, neprijemný pocit v podbrušku a brušku nie je estetické. Po väčšom množstvo vody, alebo jedla nie ste schopné bruško regulovať a je vypuklé.

Ak už niektoré z daných problémov u Vás pretrvávajú, tak s najväčšou pravdepodobnosťou sa Vás diastáza týka. Neváhajte nás kontaktovať a veľmi radi Vám pomôžeme.

Funkcia panvového dna v našom tele je veľmi dôležitá, preto je nevyhnutné, aby bolo zdravé a malo správnu elasticitu.

„Svaly panvového dna sú ako hojdacia sieť (hammack)“ hovrí špecialistka na lekárskej cvičenie ACE Celeste Goodsonová “ Ak sú príliš voľné alebo príliš tesné, môže to spôsobiť problémy.“

Často s diastázou ide ruka v ruke aj oslabené PANVOVÉ DNO. Taktiež v období tehotenstva vzniká permanentný tlak, ktorý oslabuje svalstvo panvového dna. 

V prípade, že žena nebola pred tehotenstvom a počas života dostatočne aktívna, jej svaly nie sú na takúto záťaž pripravené a po pôrode často ostanú oslabené, čo môže spôsobovať problémy.

Najčastejšie sa stretávame s uníkmi moču pri kýchnutí, či poskočení, pokles orgánov malej panvy, časté zápaly močových ciest, či bolesti v krížovej oblasti.

Bránica je náš najväčší dýchací sval. Tento plochý kupolovitý sval, ktorý tvorí priehradku medzi hrudnou a brušnou dutinou tvorí základ nášho jadra (core).

Keď sa svaly kontrahujú, zmenšuje sa vyklenutie bránice, a tým sa zväčšuje objem hrudnej dutiny.

V koordinácii s inými svalmi sa súčasne dvíhajú rebrá a tak je vyvolaný nádych.

Výdych je aktívna činnosť vytláčania vzduchu z hrudníkovej dutiny. Odohráva sa tak, že svaly sťahujú rebrá smerom dolu, kontrahujú sa svaly brucha a relaxuje bránica.

Na to, aby mohol nastať výdych, kašeľ, smiech alebo plač, musí tomu predchádzať hlboký vdych.

Bránica sa zúčastňuje aj na činnostiach ako je napr. zvracanie, defekácia, močenie a sťahy pri pôrode.

Sme tu pre Vás:

Katies club s.r.o.

Kukučínova 7
04001, Košice

info@katiesclub.sk

+421 904 125 124​